Odamız Hakkında

Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası 1926 yılında bir grup Tüccarın yoğun ve azimli girişimi neticesinde hizmete başlamıştır. İlk yıllarda kiralık tek odalı hizmet binasında 2 personel ile çok zor şartlarda hizmet vermeye başlayan odamız hızlı bir gelişim göstererek 2012 yılında TOBB’un desteğiyle 5 katlı yeni ve modern hizmet binasında üyelerine daha iyi imkânlar sağlamaktadır.

Şimdi ise yeni projelere imza atmak adına, heyecanımızı yitirmeden var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

KURULUŞ VE AMACI:

Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası 5174 Sayılı Kanunun Hükümleri uyarınca 1926 yılında kurulmuş olup üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak, mensupların birbiriyle ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hakim kılmak üzere meslek disiplin ahlak ve tesennüdünü korumak ve bu kanunda yazılı hizmetleri yerine getirmek amacıyla kurulan kamu kurumu niteliğinde tüzel kişiliğe sahip meslek kuruluşudur.

Ağrı Ticaret Sanayi Odası Ağrı Organize Sanayi Bölgesine % 6 ortaklık payı ile Ağrı İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile birlikte ortaktır. Ayrıca Sınır Ticaret Komisyonu sekretarya görevini yürütmektedir.