Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası ile T.C.Ziraat Bankası arasında “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı” Protokolü İmzalandı.

Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası ile T.C.Ziraat Bankası arasında “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı” Protokolü İmzalandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirilen Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi Lansmanının ardından Ağrı TSO ve Ziraat Bankası arasında protokol imzalandı.
Ağrı Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen imza törenine Ağrı TSO Yönetim Kurulu Başkanı Saim ALPASLAN, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ağrı Şubesi Müdürü Faruk AKYEL katıldı.

Nakit Sıkıntısı Çeken Üyelerimizin Finansman İhtiyacı Karşılanacak
Protokolle ilgili açıklamada bulunan Ağrı TSO Yönetim Kurulu Başkanı Saim ALPASLAN ; “Odamız ile Ziraat Bankası güçlerini birleştiriyor. Tedarik zinciri finansmanı kolaylaşıyor. Alıcı ve satıcı arasında Güvenli Ticaret Sistemi kurmayı sağlayan “Bankkart Başak” ile üyelerimiz alımlarda 540 güne kadar vade ve düşük maliyet avantajlarından yararlanacak. Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünü açıyoruz. Üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Çatı kuruluşumuz olan TOBB’un önderliğinde Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası olarak; Üyelerimiz içerisinde bulunduğu bu zorlu süreci daha rahat atlatabilmeleri için çalışmalarımızı aralıksız devam ediyoruz. Nakit sıkıntısı çeken üyelerimizin finansman ihtiyacını karşılanacak, ticarette de devamlılık sağlamış olacak. Bankkart Başak ile üyelerimize bir nebze olsun nefes aldırılacaktır” ifadelerini kullandı.

Üyelerimizi Bu Avantajlı Finansman İmkânından Yararlanmaya Davet Ediyorum
Ziraat Bankası tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde üyelerimiz bu sistemden faydalanabilecek diyen ALPASLAN; “Böylece, artan koronavirüs vakaları nedeniyle yeni tedbirlerin alındığı bu dönemde, nakit akışlarını rahatlatmış olacaklar. Bu üyelerimiz için büyük avantaj olacaktır.. Bu vesileyle, imzalanan protokolün tüm üyelerimize ve KOBİ’lerimize hayırlı olmasını temenni ederken, üyelerimizi bu avantajlı finansman imkânından yararlanmaya davet ediyorum.” açıklamasında bulundu.
<

Bunları da sevebilirsiniz